28 października 2022 – ćwiczenie ewakuacji w szkołach w Mrowinie i Cerekwicy

  • Home
  • Archiwum
  • Inne
  • 28 października 2022 – ćwiczenie ewakuacji w szkołach w Mrowinie i Cerekwicy
O godzinie 9:06 nasza jednostka została zaalarmowana do Szkoły Podstawowej imienia Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy. Zgłoszenie brzmiało „Zadymienie pomieszczenia w szkole”
Niezwłocznie udaliśmy się na miejsce zdarzenia. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy uczniów oraz grono pedagogiczne w trakcie ewakuacji. Otrzymaliśmy informację o braku jednego nauczyciela. Natychmiast przystąpiliśmy do przeszukania całej szkoły. Konsultacja oraz wywiad z kierownictwem szkoły przyniosły pozytywny efekt poszukiwań. Poszkodowany nauczyciel został odnaleziony i została udzielona mu kwalifikowana pierwsza pomoc.
Po przyjeździe do bazy odebraliśmy drugie wezwanie, tym razem udaliśmy się do przedszkola w Mrowinie. Po przyjeździe na miejsce uczniowie również byli w trakcie ewakuacji. Przystąpiliśmy do sprawdzenia budynku.
Całe szczęście, że w obu przypadkach to tylko ćwiczenia mające na celu przeprowadzenie sprawnej ewakuacji z budynków szkolnych. Wszystkie założone cele przebiegły wzorowo. Musimy pamiętać, że regularne ćwiczenie ewakuacyjne podnoszą poziom bezpieczeństwa oraz kształtują prawidłowe nawyki podczas sytuacji rzeczywistego zagrożenia.