2 marca 2022 – Informacja dla osób z Ukrainy

ℹ dla osób, które przyjęły/przyjmą rodziny z dziećmi z Ukrainy ‍‍ do swoich domów lub ośrodków .
 SYRENY ALARMOWE OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH
Zwracamy się z prośbą o przekazanie informacji dla osób, które przybywają z Ukrainy.
W Polsce funkcjonują jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ‍, które są alarmowane do wszelkiego rodzaju zdarzeń przy użyciu syreny alarmowej w ciągu dnia i w nocy.
Dla Nas jest to sytuacja oczywista, natomiast dla Nich może to być przerażające i narazić ich na niepotrzebny dodatkowy stres, ponieważ mogą myśleć, że jest to sygnał wojenny, który ostrzegał ich przed niebezpieczeństwem w swoich miastach.
Informacja w języku ukraińskim!

Шановні жителі, повідомляємо, що у нашій місцевості сигнал тривоги включається у випадку необхідності втручання пожежної частини. Це 3 сигнали по 60 секунд. Просимо не боятися цього сигналу.