8 maja 2022 – Drzwi otwarte 2022

08.05.2022 r. – po dwóch latach przerwy powróciły Drzwi Otwarte OSP Mrowino. Tak jak i przed pandemią nie zawiodła nas ani pogoda ani Wy, nasi Drodzy Goście!
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy na ten dzień mnóstwo atrakcji! Dzieci oraz młodzież mogły wziąć udział w różnych konkurencjach np. w rzucie piłką do kosza, skakaniu na skakance, rzucie kaloszem oraz wykazać się wiedzą pożarniczą rozwiązując strażacki quiz. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal a na najlepszych czekały nagrody. Tradycyjnie już, można było zwiedzić remizę czy zobaczyć wystawę prezentującą ponad 120 letnią historię naszej jednostki. Przez cały czas nie zmniejszała się kolejka by zasiąść za kierownicą któregoś z naszych wozów strażackich. Sporym zainteresowaniem cieszył się prezentowany sprzęt strażacki, którego używamy podczas akcji. Nie mogło również zabraknąć, tak bardzo wyczekiwanej przez wszystkich, piany, którą zapewnili strażacy z JRG 4 Poznań Na wszystkich gości czekał poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Heksy i Gzuby” oraz przyjaciół z Ukrainy.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować tegoroczne Drzwi Otwarte:
Koło Gospodyń Wiejskich „Heksy i Gzuby” Sołectwo Mrowino-Cerekwica
– Teresa i Tomasz Szczepaniak