Ćwiczenia w szkołach podstawowych w Mrowinie i Cerekwicy

W dniu 17.09.21 o godzinie 10:01 Strażaków z Mrowina poderwał dźwięk syreny alarmowej. Zgłoszenie brzmiało jednoznacznie „ALARM POŻAROWY MROWINO UL.SZKOLNA BUDYNEK PRZEDSZKOLA TRWA EWAKUACJA” Strażacy po dotarciu do miejsca zdarzenia dokonali rozpoznania, sprawdzenia budynku pod względem pożarowym oraz zapoznali się ze stanem liczebności osób ewakuowanych. Zagrożenia nie stwierdzono, wszyscy wrócili do swoich pomieszczeń. Ochotnicy z Mrowina udali się do swojej remizy gdzie ponownie załączyła się syrena. Tym razem zgłoszenie brzmiało „ POŻAR SZKOŁA PODSTAWOWA W CEREKWICY TRWA EKAKUACJA DZIECI ORAZ PERSONELU SZKOŁY” Strażacy po dotarciu do wyznaczonego miejsca także sprawdzili budynek pod względem wystąpienia oznak pożaru oraz liczebności osób ewakuowanych ze szkoły.
Na szczęście obydwie akcje okazały się tylko zaplanowanymi ćwiczeniami mającymi na celu przygotowanie zarówno przedszkolaków z Mrowina jak i uczniów z Cerekwicy do sprawnej ewakuacji w razie wystąpienia realnego zagrożenia. Całe przedsięwzięcie w Mrowinie zakończyło się zrobieniem pamiątkowego zdjęcia z przedszkolakami a w szkole w Cerekwicy pogadanką z najstarszymi uczniami na temat bezpieczeństwa pożarowego.