Dron w OSP Mrowino

DRON w OSP MROWINO!
Z radością informujemy, że nasza jednostka pozyskała nowego drona DJI Mavic 2 Enterprise Advanced! Do wykonywania lotów bezzałogowym statkiem powietrznym podczas działań ratowniczych zostało przeszkolonych 7 certyfikowanych Pilotów naszej jednostki.
Dron został dodatkowo wyposażony w zewnętrzny reflektor LED, zewnętrzny megafon oraz walizkę z ładowarkami oraz bateriami.
Dodatkowo samochód, który jest na wyposażeniu naszej jednostki, został przystosowany do pracy z dronem. Wyposażyliśmy go m.in w telewizor, który pozwala na odbiór obrazu z drona w czasie rzeczywistym, agregat prądotwórczy, a także wiele innych rzeczy wspomagających długą pracę w trudnych warunkach.
Główną zaletą drona jest kamera światła widzialnego oraz podczerwieni, która jest w stanie np. zlokalizować źródło pożaru lub zaginioną osobę (przykłady w galerii poniżej). Szczególnie cenna jest także możliwość oceny sytuacji z powietrza np. podczas wielkoobszarowych pożarów, czy kataklizmów.
Dron ma możliwość transmitowania obrazu do zewnętrznego odbiornika (laptopa, tabletu, telefonu) wykonywanie zdjęć 360° i mapowanie terenu celem tworzenia mapy lub wymiarowania terenowego.
Bezzałogowe statki powietrzne na wyposażeniu OSP to zdecydowanie przyszłość, która u nas, już się zaczęła i którą będziemy rozwijać.