Nowy wóz w OSP Mrowino – 15.11.2019 r.

Z kroniki OSP Mrowino:
1900 r. – powstanie Towarzystwa Ogniowego w Mrowinie,
1920 r. – otrzymanie sikawki konnej,
1940-1945 r. – przeniesienie straży z drewnianej szopy do budynku murowanego i doposażenie w motopompę,
1970 r. – pierwszy samochód bojowy Star 25 z motopompą Polonia PO-5,
1990 r. – rozbudowa remizy oraz otrzymanie z PSP samochodu bojowego Star 244,
2009 r. – zakup z jednostki OSP Chludowo samochodu marki Żuk,
2011 r. – zakup sprowadzonego z Niemiec średniego wozu strażackiego Magirus,
2015 r. – zakup ze środków własnych jednostki używanego lekkiego wozu Citroen Jumper,

15.11.2019 r. – zakup ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, budżetu Gminy Rokietnica oraz środków własnych jednostki OSP Mrowino fabrycznie nowego lekkiego wozu strażackiego Peugeot Boxer.

Już przed godz. 18:00 wokół remizy zrobiło się tłoczno. Każdy nasłuchiwał sygnałów strażackich, bowiem ich dźwięk zwiastował długo oczekiwany przyjazd fabrycznie nowego auta. Kilka minut po godz. 18:00 przez Mrowino i Cerekwicę przejechał w asyście policji korowód wozów strażackich, który prowadził nasz nowy wóz do bram remizy. Ostatnie metry były chyba najbardziej efektowne z całej trasy. W niebo zostały wystrzelone fajerwerki. Odpalono race oraz stroboskopy zadymiające. Nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza utworzyła na podjeździe szpaler z pochodniami, a przybyli goście nie szczędzili braw i okrzyków radości oraz zachwytu. Polał się również szampan! Prezes Marek Goraj wraz z Komendantem Leszkiem Małyszką w ten sposób „ochrzcili” nowy nabytek. Gdy niebo nadal rozświetlał pokaz fajerwerków zamknięta dotąd brama remizy zaczęła się powoli podnosić i wśród wydobywających się kłębów dymu oczom zebranych ukazał się tort.
Po części oficjalnej powitania każdy mógł z bliska obejrzeć, usiąść i zrobić sobie zdjęcie z nowym wozem naszej jednostki.
Na wszystkich czekała również grochówka, pyszne ciasto oraz kawa i herbata.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tego wieczoru byli z nami. Wasza tak liczna obecność jak zwykle bardzo nas ucieszyła i podbudowała!

Dziękujemy za przybycie:
– Dowódcy JRG-4 st. kpt. Bogusławowi Świdurskiemu, jednostkom OSP z terenu naszej gminy oraz sąsiedniej jednostce OSP Chlewiska,
– Panu Wójtowi Bartoszowi Derechowi, Panu Wicewójtowi Arkadiuszowi Klapińskiemu, Pani Sekretarz Danucie Potrawiak,
– Radnym na czele z Panią Przewodniczącą Izabelą Dziamską,
– Pani Sołtys Róży Lubce,
– Policji na czele w Kierownikiem Posterunku Policji asp. szt. Tomaszem Klonowskim,
– jak zwykle niezawodnym mieszkańcom Sołectwa Mrowino-Cerekwica oraz wszystkim gościom z terenu Gminy Rokietnica i nie tylko!

Dziękujemy za pomoc w organizacji:
– Karczmie u Tomasza – grochówka,
– Piekarni-Cukierni Pod Strzechą Mrowino – tort,
– Panu Michałowi Seweryńskiemu z 31 BLT – pokaz fajerwerków

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie, które swoją pracą już zapisały się na kartach historii naszej jednostki.