OSP Mrowino – Drzwi Otwarte 3 maja 2017

Z  okazji przypadającego 4 maja Międzynarodowego Dnia Strażaka, w dniu 03.05.2017 r. o godz. 11:00 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Cerekwicy została odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji strażaków z całej parafii. Uczestniczyli w niej druhowie z OSP Przybroda oraz OSP Mrowino. Po zakończonej Eucharystii Ks. Proboszcz Marek Tarło-Jawtok pobłogosławił zaparkowane przed kościołem wozy strażackie.

Popołudniu od godz. 14.30 drzwi remizy zostały otwarte dla zwiedzających. Na licznie przybyłych gości czekały różne atrakcje i pokazy przygotowane w tym roku również przez naszą Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Odbyły się pokazy ratownictwa medycznego, prezentacje wyposażenia do przenoszenia owadów błonkoskrzydłych oraz sprzętu strażackiego. Każdy kto tego dnia odwiedził naszą remizę mógł usiąść za kierownicą jednego z wozów strażackich, ubrać mundur strażacki, założyć hełm i poczuć się jak jeden z nas. Jak zwykle dużą popularnością cieszyło się wejście na maszt syreny strażackiej, jednak w tym roku przygotowaliśmy dla odważnych sporą niespodziankę. Z samego szczytu masztu syreny można było nie tylko zejść po drabinie, ale również i zjechać po linach. Tradycyjnie czas urozmaicały zabawy związane z tematyką strażacką. Na dzieci czekało malowanie twarzy, a na wszystkich słodki poczęstunek.

Galeria zdjęć: <kliknij tutaj>

 

MM & MM