Pożar auta Przybroda – Kokoszczyn

W sobotę 23 czerwca 2012 o godzinie 6:45 zostaliśmy zadysponowani do wypadku samochodowego na trasie Przybroda – Kokoszczyn. Już w drodze na miejsce zdarzenia zauważyliśmy ciemny dym unoszący się w rejonie wypadku. Po przyjeździe na miejsce zastaliśmy auto Opel Vectra, które po uderzeniu w drzewo stanęło w płomieniach. Niezwłocznie przystąpiliśmy do akcji gaśniczej. Podaliśmy jeden prąd piany i po kilku minutach auto było ugaszone. Niebezpieczeństwo było tym większe, że w aucie była zainstalowana instalacja gazowa. Na szczęście nie doszło do eksplozji zbiornika. Drugi zastęp straży pożarnej zajął się zabezpieczeniem miejsca lądowania śmigłowca LPR. Kierowca auta nie odniósł poważniejszych obrażeń, został jednak przetransportowany do szpitala. Nasze działania trwały około 1.5h.

W działaniach udział brały:

  • GBA 2,6/16 OSP Mrowino
  • SLRT OSP Mrowino
  • GCBA 5/32 Tarnowo Podgórne
  • śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
  • karetka
  • policja