Tragiczny wypadek na trasie Mrowino – Napachanie

2 stycznia 2014 o godzinie 21:07 OSP Mrowino zostało zadysponowane do do wypadku, który zdarzył się na trasie Mrowino – Napachanie. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że osobowy mercedes zderzył się czołowo z autobusem PKS. Oba pojazdy wylądowały w rowie. Najciężej ranny był kierowca auta osobowego.

Nasze działania polegały na

 • pomocy medycznej kierowcy osobówki
 • ocenie stanu pasażerów autobusu
 • zatrzymaniu pracy silnika w autobusie
 • zabezpieczeniu wodnym terenu działań

Ostatecznie 3 osoby przetransportowano do szpitala. Po zabezpieczeniu poszkodowanych i reszty pasażerów autobusu przyszedł czas na akcję wydostawania uszkodzonych pojazdów z rowu, oczyszczaniu jezdni z pozostałych po zderzeniu części oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Przez cały czas droga 184 na odcinku Mrowino – Napachanie była zamknięta, policja zorganizowała objazdy przez okoliczne miejscowości.

Na miejscu wypadku pojawiły się:

 • GBA Mrowino
 • SLRT Mrowino
 • GBA Rokietnica
 • SLRT Rokietnica
 • GBA Przybroda
 • 2 x JRG5
 • 3 x pogotowie ratunkowe
 • 3 x policja

Działania trwały 4.5 godziny.