Zebranie sprawozdawcze za rok 2014

Sprawozdanie z działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrowinie za rok 2014

              W skład OSP Mrowino wchodzi Jednostka Operacyjno Techniczna Kategorii II z 25 członkami czynnymi tj. osobami, które w każdej chwili mogą wyjechać do akcji ratowniczo-gaśniczych. Ponadto 1 członek honorowy  oraz 10 wspierających.

W 2014 roku OSP Mrowino interweniowało 97 razy w tym :
– pożary 25
– wypadki 15
– wiatrołomy 4
– owady 33
– inne zagrożenia 20

           W roku sprawozdawczym odbyły się 3 spotkania sprawozdawcze z udziałem druhów naszej jednostki. W maju uczestniczyliśmy w zawodach powiatowych zajmując 4 miejsce , a w sierpniu w zawodach Gminnych OSP orgaznizowanych przez nasza jednostkę,  w których zajęliśmy 1 miejsce jednocześnie wygrywając 3 tys złotych , których do dnia dzisiejszego nie wykorzystaliśmy.  W roku sprawozdawczym przybyła nam nowa specjalizacja a mianowicie usuwanie owadów błonkoskrzydłych. W minionym roku także przybyło nam 4 druhów w tym jedna druhna, którzy ukończyli kurs podstawowy i mogą wyjeżdżać do akcji ratowniczo-gaśniczych. W czerwcu poprzedniego roku nawiązaliśmy współpracę z firma PZU dla której podczas firmowego Festynu Rodzinnego robiliśmy pokazy sprzętu  w zamian otrzymując piękny telewizor LCD 42 cali oraz możliwość skoku na bungee, z którego skorzystało 2 druhów – Maciej Dobrochowski i Hubert Pawlak.

W minionym roku sprawozdawczym nasi druhowie kontynuowali pracę na rzecz jednostki , we własnym zakresie wykonali szafę przesuwną w pomieszczeniu gdzie stacjonuje auto oraz wiele innych prac na rzecz jednostki OSP Mrowino.

Sprawozdanie sporządził druh Prezes Zarządu Gminnego Maciej Dobrochowski

 

 a a1 a3 a4 a5OSP Mrowino