Drzwi Otwarte OSP Mrowino 2019

3 maja 2019 r. o godzinie 11:00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w odbyła się Msza Święta odprawiona przez ks. proboszcza Andrzeja Magdziarza, w której brali udział druhowie z OSP Przybroda i OSP Mrowino wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą.

Następnie 5 maja 2019 r. około godziny 14:30 rozpoczęliśmy kolejne, dziesiąte już Drzwi Otwarte OSP Mrowino. W tym roku uczestnicy do lat 18 mieli możliwość brania udziału w 7 konkurencjach. Za samo przejście wszystkich z nich każdy otrzymywał nagrodę i dodatkowo pięć najlepszych osób otrzymywało nagrody specjalne ufundowane przez naszych sponsorów. Dla osób pełnoletnich również nie brakowało atrakcji, gdyż dla nich zostały przewidziane dwie konkurencje, gdzie pięć osób wygrywa! Oczywiście każda osoba, która się nie zapisała, również mogła spróbować w nich swoich sił. Oprócz 7 zadań przez cały czas trwania wydarzenia wszyscy, którzy przybyli mogli napełnić swoje brzuchy grochówką, chlebem ze smalcem, drożdżówkami, pączkami, watą cukrową, jabłkami i przepysznym sokiem z jabłek. Była także możliwość obejrzenia wozów strażackich, samochodów policji, sprawdzenie na własnej skórze, jakie to uczucie, gdy uderza się samochodem w ścianę dzięki symulatorowi zderzeń, ugaszenia pożaru domku przy pomocy hydronetki, a także pomalowania swojej twarzy. W trakcie trwania imprezy został nam wręczony sprzęt, ufundowany przez Kancelarię Radcy Prawnego Tatiany Kiełb-Szewczyk. Na sam koniec strażacy z JRG-4 wytworzyli lekką pianę gaśniczą.

Dziękujemy wszystkim osobom i firmom, które pomogły w organizacji Drzwi Otwartych:

– Powiat Poznański

– Bazylia Pizza & Bistro Mrowino

– Biesiadna Bistro-Restauracja

– Enea

– Albeco sp. z o.o.

– R-SGD Przybroda

– Karczma u Tomasza

– Piekarnia Piotr Łakomy

– Balony z helem Cerekwica

– BB Smiles_facepainting

– OSK Żebrowski

– Rokietnicki Ośrodek Sportu

– Sklep ABC

– PROMILER – Alkomaty nie tylko dla policji!

– Gmina Rokietnica

– JRG 4

– Policja

– Danuta i Roman Potrawiak

Dziękujemy także naszym rodzinom oraz rodzicom Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Link do filmu z drzwi otwartych: <link>